Některé otázky zájemců o stínící techniku, co se objevují na Internetu

.


Jak velká zvuková bariéra se vytvoří okenní roletou?
Pokud se nasadí systémy z hliníkových lamel, které jsou uvnitř vyplněny polyuretanovou pěnou, snížení míry hluku se projeví v hodnotě od 15 do 20 dB. (Pro srovnání – běžný pouliční hluk ve městě s projíždějícími automobily dosahuje hlučnosti kolem 55 dB, a jestliže máte plastová vakuová okna, ta dokážou hladinu hluku zmírnit až o 30 dB, takže v kombinaci s venkovními roletami máte prakticky zajištěné odhlučnění od venkovního ruchu.)
roletové dveře.jpg
Jaké jsou možnosti regulace světla?
Venkovní předokenní rolety místnost dokonale zatemní i ve dne, navíc je lze vytáhnout do libovolné polohy a průchod světla regulovat podle potřeby. Jsou ideálním prostředkem, účinnějším, než žaluzie, což uvítají zejména lidé, co musí spát přes den (nemocní, nebo pracující ve směnných provozech) a také maminky s malými dětmi, které je ukládají přes den ke spánku.
Jak chrání proti vloupání?
Většinou jde o hliníkové lamely, a i když se na ně nevztahuje žádný atest pro tento způsob zabezpečení objektu, jsou velmi významnou bariérou. Některé lamely mohou být pro tyto účely speciálně zesílené, případně mohou mít bezpečnostní pojistky proti zvedání, nebo bezpečnostní schránku.
červené okenice.jpg
Ušetří náklady za vytápění?
Okna jsou tímto způsobem chráněna před působením deště, sněhu, mrazu, a přímého slunce. Je to tedy svým způsobem tepelná izolace, která částečně nepropouští teplo dovnitř domu, ale ani ven z domu. V zimě se to nejčastěji projeví tehdy, budete-li zatahovat rolety vždy přes noc. Tím se v místnostech udrží v noci více tepla a tímto způsobem se primárně za vytápění dá ušetřit až 12 procent nákladů. Zároveň ovšem šetříte v létě za provoz klimatizace, v našem zeměpisném pásmu to může představovat až o 40 procent levnější provoz chladicího zařízení.
A výhody elektrického ovládání venkovních rolet?
Především komfort – není nutné obíhat dům a stahovat každé okno extra, ušetříte tím spoustu času. Stiskem jediného tlačítka lze ovládat všechny rolety současně (případně jednotlivě). Automatika může být doplněna o solární čidlo, které rolety zatahuje podle slunečního svitu. Další výhodou je elektrické blokování hřídele ve spodním koncovém dorazu, tím pádem se roleta nedá „přetáhnout a nadzdvihnout“. Automatika také může simulovat pohyb v domě a přítomnost osob v době, kdy odjíždíte na dovolenou.

Některé otázky zájemců o stínící techniku, co se objevují na Internetu
4 (80%)3
.